EKUAL Elsevier Bilimsel Araştırma Kaynak ve Çözümleri

Scopus, ScienceDirect, Mendeley  eğitim semineri için  tıklayınız.
NOT: Videoları izleyebilmeniz için Bright Talk sitesine kayıt yapmanız gerekmektedir.

Mendeley: Araştırmanızı kolay ve hızlı birş ekilde organize etmenizi, tek tıkla atıf/kaynakça oluşturmanızı, iş birliği olanakları yaratmanızı ve alanınızdaki en güncel araştırma trendlerini &çıktılarını takip etmenizi sağlayan, dünyada 6.5 Milyon kişi tarafından kullanılan Mendeley referans yönetim ve akademik sosyal ağ sisteminin temel kullanım fonksiyonlarının anlatıldığı uygulamalı bir eğitim semineridir.

ScienceDirect: Dünyanın en çok kullanılan hakemli, tam metin bilimsel kaynak veritabanı olan ScienceDirect uzerindenarastirma deneyiminizi gelistirecek yenilikler ve arama ipuçlarının paylaşıldığı bir seminerdir.

Scopus: Dünyanın en büyük ve kapsamlı makale özü ve atıf veritabanıdır. 5000+ farklı yayınevinden, hakem değerlendirmesinden geçmiş, interdisipliner, yerel ve küresel akademik literatürü (dergi, kitap,konferans, patent) araştırmacıların hizmetine sunar.

Bu veritabanı hakkında herhangi bir sorunuz / sorununuz olursa kutuphan@atauni.edu.tr  e posta adresine mesaj atabilirsiniz.

Hakkımızda

Elektronik Kaynaklar

Yararlanma

Katalog Tarama

SSS

Dijital Nadir Eseler Koleksiyonu

Yeni Satın Alınan Kitaplar

En Çok Okunan Kitaplar

Veritabanları Eğitimi

İletişim

Açık Erişim

Sayılarla Kütüphanemiz

Faaliyet Raporlarımız