Rektör Çomaklı, TÜMSİAD'da Gerçekleştirilen Toplantıya Katıldı

01 Ocak 2018

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şubesi tarafından düzenlenen toplantıda, şehre ve gündeme ait değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıya, TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu'nun konuğu olarak katılan Rektör Çomaklı’nın yanı sıra, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri de yer aldı.

Gerçekleştirilen görüşmede, Atatürk Üniversitesinde öğrenim gören 87 ülkeden 2 bin 500 uluslararası öğrencinin durumları da görüşüldü. Uluslararası öğrencilerin, ülkeleri ve Erzurum arasında kültürel elçi olduklarını söyleyen Prof. Dr. Çomaklı, öğrencilerin kadim kültürümüzü tanımaları ve ileride faydalı birer birey olmaları açısından Erzurum'daki dernek ve teşkilatlara önemli görevler düştüğünü ifade etti.

“Dünya Üniversiteleriyle Ortak Anlaşmalar Yapıyoruz”

Üniversite ve sanayi işbirliklerine önem verdiklerini dile getiren Çomaklı şöyle konuştu: "Üniversitemizde eğitim veren akademisyenlerimizin sanayi, tarım ve ticaret alanlarında danışmanlık yapması konusunda yeni bir çalışmamız var. Bu sayede hem toplumla hem de çeşitli sektörlerle sürekli iletişim halinde olacağız. Şehrimizin kalkınması, üniversite-toplum, üniversite-sanayi işbirlikleri gibi faaliyetlerle gerçekleşecektir. Girişimci bir üniversite olarak en önemli paydaşımız sizlersiniz. Göreve geldiğimiz günden beri dünya üniversiteleriyle ortak anlaşmalar yapıyoruz. Yurtdışı ziyaretlerimizde ülkemizin bütünlüğü ve İslam kardeşliği için elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz" dedi.

Toplantıda TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu, Atatürk Üniversitesinin çalışmalarından övgüyle bahsederek, kamu kurum kuruluşları, STK’lar ve yan kuruluşlarla yapılan toplantı ve ortak projeleri ilgiyle takip ettiklerini söyledi. Burucu, TÜMSİAD olarak Atatürk Üniversitesi ile ortak konferans, çalıştay ve panel gibi çalışmalar yapmak istediklerini ifade etti.

Toplantının ardından TÜMSİAD Erzurum Şube Başkanı Cafer Burucu, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı'ya Erzurum'a yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla teşekkür plaketi takdim etti.

BASIN MERKEZİ

Fotoğraf Galerisi

  • foto 1.jpg
  • IMG-20180101-WA0001.jpg
  • IMG-20180101-WA0002.jpg
  • IMG-20180101-WA0000.jpg