Su Ürünleri Fakültesi

Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını dileriz. Birlikte başarılı bir yıl geçirmemiz temennisiyle...

Tarihçe

Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’ ne bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın 05/10/2010 tarih ve 18022 sayılı yazıları üzerine, 28/03/1983 tarih ve 2809 Sayılı Kanunun ek 30.maddesine göre Bakanlar Kurulunun... Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’ ne bağlı olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın 05/10/2010 tarih ve 18022 sayılı yazıları üzerine, 28/03/1983 tarih ve 2809 Sayılı Kanunun ek 30.maddesine göre Bakanlar Kurulunun 25/10/2010 tarihli kararı ile kurulmuş olup, 15 Kasım 2010 tarih ve 27760 sayılı Resmi Gazetede yayımlananak yürürlüğe girmiştir.

Vizyon ve Misyon

Misyonu Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi; sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlı su ürünleri mühendislerini yetiştirmek hedefi yanında bölge üreticilerine teknik ve canlı materyal desteği de sağlamaktadır. Öğrencilerin pratik bilgi ... Misyonu Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi; sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlı su ürünleri mühendislerini yetiştirmek hedefi yanında bölge üreticilerine teknik ve canlı materyal desteği de sağlamaktadır. Öğrencilerin pratik bilgi ve becerileri kazandıkları araştırma ünitelerinde üretilen su ürünleri ile yerleşke sakinleri ve şehir halkının günlük balık ihtiyaçları temin edilmektedir. Bu şekilde, düşük olan su ürünleri tüketiminin arttırılması yanında sağlıklı beslenmelerine katkı sağlanması da hedeflenmektedir. Vizyonu Fakültemiz sahip olduğu İçsu Balıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Akvaryum Balıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve çok yönlü araştırmalara cevap verebilecek modern donanıma sahip laboratuarları ile bu sektörü tercih etmiş ülkemiz gençlerine günümüzün bilgi birikimini vermek ve geleceğin ufuklarını kazandırmayı kendisine vizyon edinmiştir.

Murat Arslan

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyelerince yapılan ‘Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması-2017’ başlıklı çalışmasına göre fakülte türlerinin performansları listesinde Su Ürünleri Fakülteleri en başarılı fakülte olarak ilk sırada yer aldı. Ayrıca Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fa... Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyelerince yapılan ‘Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması-2017’ başlıklı çalışmasına göre fakülte türlerinin performansları listesinde Su Ürünleri Fakülteleri en başarılı fakülte olarak ilk sırada yer aldı. Ayrıca Atatürk Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ülke genelindeki tüm fakülteler içerisinde en yüksek performans gösteren  ilk 20 fakülte listesinde 11. sırada ve Su Ürünleri Fakülteleri arasında ise 4. sırada yer aldı. Emeği geçen tüm akademisyenlerimize teşekkür ederiz.
http://www.akdeniz.edu.tr/duyuru/bhim/atespersr.pdf 
Devamını Oku