ÜNİVERSİTE GÜVENLİK TEDBİRLERİ

30.09.2011 TARİHİNDE SAAT: 14.00`DE  İİBF EK BİNASININ TEMEL ATMA TÖRENİNDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI 

        30.09.2011 tarihinde saat:14:00`de temeli atılacak olan  İİBF ek binasının temel atma töreni için Kampüs alanında  Trafik, yakın çevre, geniş çevre ve giriş çıkış tüm kapılarda gerekli tedbirler alındı. Alınan tedbirler Güvenlik İhbar Merkezimizden  adım adım takip edildi. Tedbirler Cuma namazını müteakip Erzurum Evlerinde   verilen öğle yemeğinden sonra Üniversite Gençlik Anıt alanında yapılan  konuşmalardan sonra yaya olarak temel atma yerine geçilerek proğram hitamı Davetliler dağıldıktan sonra normale dönüldü. Temel atma törenine  Gümrük ve Ticaret bakanı Hayati YAZICI, iş adamı Osman Nuri BAKIRCI, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Muammer YAYLALI, Millet Vekili Muhyittin AKSAK,Vali Yrd. Mehmet GÖK, Erz.B.Şehir Belediye Başkanı Av.Ahmet KÜÇÜKLER, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri, Fakülte Dekanları, Öğretim Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Proğram güvenli bir şekilde sona erdi.
 
07.10.2011 CUMA GÜNÜ BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN BÜLENT ARINÇ VE SAĞLIK BAKANI SAYIN RECEP AKDAĞ`INDA KATILDIKLARI ATATÜRK ÜNİVERSİTESİNİN 2011-2012 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ PROĞRAMI DAHİLİNDE  GÜVENLİK GÖREVLİLERİMİZCE GÜN BOYU GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

06.10.2011 günü akşam saatlerinden itibaren proğramın yapılacağı yerlerdeki park alanları güvenli hale getirilerek   araç park temizliği yapılmıştır. Saat:10.00`da Atatürk Gençlik ve Bilim  Anıtı meydanında, Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Hikmet KOÇAK tarafından konulan çelenk töreni için; saat:09.00 itibarıyla alanda, cuma namazına müteakip Başbakan Yardımcısı Sayın Bülent ARINÇ`ın katılacağı    Erzurum evlerinde öğle yemeği için saat:12.00`de, saat;14.00` da Üniversitemiz Kültür Merkezi A salonundaki açılış proğramı için saat:13.00`de, saat:16.00`da, Kültür ve Gösteri Merkezinde Farid FARJAD`ın öğrencilerle yaptığı söyleşi için saat:15.00`de, ayrıca saat: 20.30`da yaklaşık 3000 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Farid FARJAD`ın Atatürk Kültür Merkezi A salonunda Açılış konseri için saat:18.00`de tedbirler alınarak öğrenciler üst arama dedektöründen geçirilerek kontrollü bir şekilde konsere alınan protokol ve seyircilerin güvenli bir şekilde konseri izlemeleri sağlanmış olup, Güvenlik Görevlilerinin  gayretli  çalışmaları neticesinde proğramlar saat:23.30  itibarıyle sorunsuz bir şekilde sona ermiştir. 
    
  
  

                                 

ÜNİVERSİTE KAMPÜS ALANINDA 3.CAMİİ İNŞAATININ TEMEL ATMA TÖRENİNDE GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINDI

         16.10.2011 tarihinde saat:10.00`da Teknokent binasının alt tarafında, Yeni Yurt binalarının doğusunda (Teknokent- Yeni Yurtlar arası ) 1500 metrekarelik bir alanda inşaatı yapılacak olan  Üniversitemize ait 3. camiinin temel atma töreni için  Rektör Sayın Prof.Dr.Hikmet KOÇAK başkanlığında  bürokratlar ve üst düzey yetkililerininde bir arada bulundukları törende; Güvenlik Görevlilerimiz tarafından Trafik ve çevre emniyeti alınmış olup, tören  saat:11.00 de sona ermiş olup ekiplerimiz normale çekilmiştir.

 

  

ŞEHİTLERİMİZ  İÇİN YÜRÜYÜŞ

       20.10.2011 TARİHİNDE  18.10.2011 GÜNÜ HAKKARİ ÇUKURCADA TÖRİSTLERCE HAİN SALDIRI SONUCU 26 ŞEHİDİMİZ İÇİN  YAKLAŞIK 3000 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİMİZ TARAFINDAN FAKÜLTELERDEN PARÇA PARÇA ÇIKIŞ YAPILIP  ANITLAR MEYDANINDA TOPLANILARAK  BÜYÜK TÜRK BAYRAĞI AÇARAK ANA CADDEYİ TAKİBEN KARTAL GİRİŞTEN ÇIKIŞ YAPARAK ŞEHİR MERKEZİNE YÜRÜYÜŞ YAPMIŞLARDIR. YÜRÜYÜŞ ESNASINDA;
       ÖĞRENCİLERİN ZARAR GÖRMEMELERİ  VE YÜRÜYÜŞLERİNİ EMNİYET ÇERÇEVESİNDE TAMAMLAMALARI İÇİN TRAFİK TEDBİRLERİ VE ÇEVRE EMNİYET TEDBİRLERİ ALINARAK ANA GİRİŞ KAPILARI AÇILMAK SURETİYLE RAHAT ÇIKIŞLARI SAĞLANDI.ŞEHİTLERİMİZE CENAB-I ALLAHTAN RAHMET DİLER AİLELERİNE VE YÜCE TÜRK MİLLETİNE SABIRLAR DİLİYORUZ.